Крім офіційно введеного "червоного" рівня епідеміологічної ситуації — близько 500 інфікованих ковід щодня, тут ще й до червоного рівня зашкалюють політичні пристрасті.
Після блукань у власними руками збудованих лабіринтах Горгони, до сесійної зали нарешті приплутали дві опозиційні до нинішнього міського голови політсили: "Команда Михайлішина" та "Рідне місто". Кінцевим бенефіціаром цих партій є Василь Продан, який вів непримиренну війну із законнообраним мером Олексієм Каспруком у міськраді попереднього скликання. І це, напевно, означає, що мирні та конструктивні часи у Ратуші згортаються, а відбудова понівечених Чернівців стає для нинішнього міського голови Романа Клічука проблематичною.
Тим більше, що Продан — не один у полі воїн, який прагне реваншу. Через те, що "Єдина Альтернатива", яка має своє бачення розвитку міста та області, віддала перевагу на виборах голови обласної ради Олексію Бойку, хорошому апаратнику і досвідченому управлінцю, а не бізнесмену Володимиру Жаровському — кандидатурі Іллі Павлюка, впливового і скандального київського стратега, проблеми назріли і з неочікуваного боку. Недавні безцеремонні і підозрілі через синхронність обшуки в офісах та на об'єктах депутатів від "Єдиної Альтернативи" є, схоже, свідченням цього.
Тож можна припускати, що показові "маски-шоу" на об'єктах представників "Єдиної Альтернативи", які Роман Клічук назвав прямим політичним тиском, без Іллі Павлюка не обійшлися. На думку депутатів від згаданої політсили, цей політик має серйозний вплив в обласній прокуратурі, де деякі люди дуже зобов'язані йому за допомогу при призначенні на посади.
Обшуки у депутатів спричинила, схоже, судово безперспективна справа, яка стосується ремонтних робіт у будинку на території колишньої військової частини, котрі проводила "Чернівціжитлобуд" Володимира Мороза, депутата облради від "Єдиної Альтернативи". Вона довго припадала пилюкою у прокурорських шафах і порушена була ще влітку, задовго до виборів. Але актуальною чомусь стала саме після історії з Жаровським, коли, як LEGO, почали збирати весь наявний фактаж для організації політичного тиску.
А це означає, що крім внутрішнього протистояння з командою Продана, яка будь-що буде знову рватися до влади, наявних економічних та комунальних проблем і вихолощеної попередниками порожньої міської казни Роман Клічук отримав ще й зовнішніх антагоністів, якими ситуація у Чернівцях розглядається під кутом власних інтересів.
Виконувати за таких умов обіцяне виборцям, відволікатися від протидії політичному тиску для вирішення нагальних проблем Чернівців новому меру з командою буде дуже складно. Навіть незважаючи на його жорсткий характер і управлінський досвід.
Що ж, через новий спалах ковіду і шалені атаки на партію з використанням силовиків та підключенням різношерстних деструктивних сил, спрямованих на розвал зі всіх боків, Чернівці зайшли у критичну турбулентність. Зміни, реформи, ремонти, розбудови, реставрації під загрозою зриву.
Тому нова влада, якій люди повірили на виборах, зараз потребує їхньої підтримки, причому, не меншої, ніж під час виборів. Лише згуртування у єдину команду членів політичної сили Клічука, які прагнуть змін та розвитку, і небайдужих до долі міста чернівчан, може завадити зриву реформ, не дасть підірвати демократичні основи управління ним. Стояти осторонь — означає програти, і це має розуміти кожен. Бо лише активні і свідомі громадяни здатні захистити свій вибір. Відстояти свій гонор і принципи добропорядності.
Окрім цього, це буде жорстким сигналом для тих, хто має Чернівці за власну пісочницю, і тим, хто використовує державний мундир у приватних інтересах.