Запорізьку АЕС під'єднано до другої лінії живлення після чергового артилерійського обстрілу, повідомила пресслужба "Енергоатома".
"Завдяки зусиллям українських енергетиків ЗАЕС підключено до другої лінії живлення після артилерійського обстрілу рашистськими окупантами. Сьогодні, 6 квітня о 18:09 зусиллями українських фахівців відновлено роботу лінії електропередачі "Запорізька ТЕС — Феросплавна" напругою 330 кВ, яка після обстрілу російськими окупантами була в ремонті", — ідеться в повідомленні "Енергоатома" в телеграм-каналі в суботу.
Як повідомляється, ця лінія разом із лінією "Запорізька АЕС — Дніпровська" напругою 750 кВ з'єднує станцію з об'єднаною енергосистемою України та забезпечує живлення її власних потреб.
Як наголошується в повідомленні, "від початку російської окупації Запорізька АЕС уже пережила вісім повних блекаутів і один частковий — із запуском аварійних дизель-генераторів і систем безпеки. Їхня відмова загрожує настанням аварійної ситуації".