Понад 1970 об'єктів культурної інфраструктури України постраждали через агресію РФ

Через російську збройну агресію проти України постраждали вже 1974 об'єкти культурної інфраструктури, з них приблизно третину зруйновано, повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

"Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати пошкодження об’єктів культурної інфраструктури в Україні внаслідок російської агресії… Збитків зазнали 1974 заклади культури без урахування пам’яток культурної спадщини, з них 321 – знищені (16,3%)", — ідеться в повідомленні.

Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала в Донецькій, Херсонській, Харківській, Київській, Миколаївській, Луганській і Запорізькій областях та Києві.

Загалом постраждали: клубні заклади — 951; бібліотеки — 705; заклади мистецької освіти — 151; музеї та галереї — 114; театри, кінотеатри та філармонії — 36, парки, зоопарки, заповідники — 14; цирки — 3.

"На кінець березня 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості закладів культури, що постраждали під час бойових дій та окупації", — зазначили у відомстві.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here