Роман Чайка переконаний, що через «совєцкій» образ мислення на українців чекає достатньо сумний початок 2021 року з великим стрибком захворюваності.

Про це журналіст розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Роман Чайка розповів, на які групи у час епідемії поділяються українці і яким чином це вплине на святкування ними Нового року.

«В режимі карантинів, жорстких карантинів, карантинів вихідного дня, відсутності карантинів та інших “Велюрів”, українців діляться на три великих групи. Ті, які хоча би щось надягають на носа. Ті, які надягають щось на бороду і вважають, що заражені соплі з їхнього носа — це саме те, чого нам треба. І треті — це ті, які ігнорують взагалі масковий режим. І це було весь час протягом цієї пандемії, незалежно від того, що робилося в світі. Зараз на Новий рік багато достатньо серйозних цивілізованих країн зробили жорсткий локдаун, перевівши це, як то кажуть, в вузьке коло святкування у колі сім'ї, людей, які і так кожен день між собою контактують. Але це цивілізовані країни, де громадяни і так або піддаються серйозним штрафам, або дотримуються суспільного договору: ми всі разом один одного пробуємо врятувати. Для прикладу, є цивілізовані слов'яни, приводжу приклад, Словенія, або навіть та сама маленька Чорногорія, з якої в свій час насміхалися радянські українці. Дві країни, які двічі виводили в нуль цифри пандемії. І це такі самі слов'яни, як і ми. Отже, це не проблема слов'янської ментальності. Це є проблема совкової ментальності. А совок він який? Для совка советская традиція є найважливіша. І як їм в голову дедушка, бабушка від Сталіна вклали Дедушку Мороза, ось цього сталінського педофіла, з невідомою девочкою Снегурочкою, у якої ніхто не знає, хто тато, мама. Так, тоді не було ніякого Святого Миколая. Головне ось це. От з цього моменту, як вклали їм "З легким паром" і олів'є в голову, і главний советский празник — Новый год, з цього моменту і починається у нас завжди передноворічна шизофренія», — пояснив він.

Співрозмовник також переконаний, що влада своїми ршеннями щодо локдауну псприяла масовому зараженні українців після свят, а також дав прогноз того, яким буде цьогорічне привітання Зеленського.

«Незалежно від того є пандемія, ядерна війна, землетрус, для советского українця набухатися в Новий рік — це святе. Бажано, щоб це було голосно, шумно і було що згадати на наступний день, третього січня, коли прийде бодун. Таким чином я впевнений, що і влада з тим діяла таким чином, вирішивши: карантин ми введемо аж після того, коли українці масово відгуляють, масово позаражають один одного. Достатньо було подивитися на дотримання санепідемнорм при пандемії при відкритті главних совєтських йолок в будь-якому обласному центрі, я вже не говорю про київську на Софіївці. Неймовірна кількість людей. Ніхто про такі речі, як епідемічна дистанція, і не думає. Тому мені здається, що нас чекає достатньо сумний початок 2021 року з хорошим стрибком захворюваності. А що стосується, що очікувати від новорічного привітання, яке буде, як кажуть, гарно знято в режимі 4Зе — чотири локації одночасно. Воно буде гарненьким, як і багато коротких форм, які продюсував Зеленський для своїх теле- чи інших відосиків. Мені здається, що ми не дочекаємося новорічного, а не класичного: я устал — я ухожу. Я буду здивований тільки одному, якщо раптом в цьому привітання не виявиться, що всі негаразди 2020 року приніс нам Порошенко, якого всі хочуть засадити, але ніяк не вдається. Якщо цієї фрази не буде, я буду вважати, що привітання новорічне вдалося», — резюмував журналіст.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here