Автономність гарячої води наразі актуальна незалежно від того, проживає людина в квартирі чи в приватному будинку. Вирішенням може стати покупка водонагрівача. Але тут виникає інше питання – що краще придбати: об’ємний накопичувальний бойлер чи маленький прилад з моментальним нагрівом.

Особливості приладів

Резервуари мають принципові відмінності.

Накопичувальні водонагрівачі

Являють собою бак з нагрівальним елементом. Прилади розраховані на те, щоб за один раз нагріти певну кількість води. В процесі її використання чи охолодження вони поступово підігрівають рідину до заданої температури.

Проточні прилади

Це нагрівачі води не мають бака, і рідина, яка крізь них проходить, нагрівається моментально.

Щоб зробити правильний вибір, потрібно чітко розуміти власні потреби й умови використання.

Габарити

Для дуже маленьких квартир через брак місця краще придбати проточний електроприлад. Його легше прилаштувати, ніж накопичувальну модель. Він монтується прямо в змішувач або в тумбі під раковиною.

Підійде він і для квартир з централізованим водопостачанням, де гарячу воду виключають нечасто. Навіщо купувати бак на 80 літрів, якщо ви будете ним користуватись два тижні на рік? Це ж стосується й дачних будинків з тимчасовим перебуванням. Але якщо буде потрібна велика кількість рідини в короткі терміни, проточний прилад не впорається із задачею.

Енергоспоживання

Сьогодні всі українці намагаються економити. Тому, обираючи проточні водонагрівачі чи бойлери в Дніпрі, потрібно враховувати потужність споживаної енергії:

  • накопичувальні – 2-3 кВт;
  • проточні – 7-30 кВт.

Але потрібно зауважити, що проточна модель миттєво нагріє той обсяг води, на який накопичувальна витратить кілька годин. Витрати збільшаться й у випадку, якщо накопичувальний бойлер буде постійно працювати на підігрів.

Спосіб підключення

Оскільки проточні нагрівачі мають велику потужність, важливо завчасно подумати про безпеку їх використання. Для монтажу приладів знадобиться трифазний провід із заземленням та запобіжник-автомат. Можна використати й ПЗВ. При покупці бойлера з однофазним підключенням потрібно подбати про потужну проводку, яка зазвичай закладається під час ремонту.

Асортимент і вартість

Проточні водонагрівачі обходяться дешевше. Але й асортимент їх не такий широкий.

Ємність резервуара

З проточними нагрівачами напір буде невеликим. І чим холодніша вода на вході, тим меншим його потрібно робити. У випадку з накопичувальним моделями напір буде звичайним, але гаряча вода згодом закінчиться. Тому, обираючи прилади на сайті магазина Allo в Дніпрі, потрібно звертати увагу на ємність бойлера. Якщо один член сім’ї проведе в душі забагато часу, іншим доведеться чекати кілька годин або користуватись ледве теплою рідиною.

Висновок

Проточні прилади мають більше переваг. Це вартість, габарити, швидкість нагрівання води, економія рідини та електроенергії. Але через складність забезпечення необхідних умов для їх використання асортимент накопичувальних моделей значно ширший.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here