Украинская писательница и общественный фрик Лариса Ницой рассказала, как сделала замечание раненому бойцу ВСУ за разговор на языке оккупантов. Ее пост в соцсети поддержали далеко не все, в целом возникла бурная дисскуссия.

Это стало известно из поста Ницой на Facebook.

Детали инцидента

Писательница рассказала, что инцидент произошел в отделении реабилитации. Совсем юный военный с почти "школярским" лицом ожидал приема медика.

Когда подошел его черед заходить в кабинет, воин случайно забыл свой телефон. Ницой подала его юноше. На что тот ответил "спасибо". Лариса не удержалась и прокомментировала это следующим образом.

"Українці кажуть "дякую". От я вам вдячна за захист. А за мову орків — ні. Ви розмовляєте, як вони. Нащо вона вам? Лишайте її в окопах. Говоріть, як українець", — пишет Ницой.

Она отмечает, что молодой боец вошел в ступор и ей его стало жаль.

"Цій дитині, очевидно, ще ніхто так не казав, що українці розмовляють українською. Ця дитина, вчорашній випускник школи, здавалося, почула таке вперше. Поруч зніяковіло усміхався молодесенький фельдшер. А ти чому ніяковієш, дитино? Якщо ти не кажеш про це своїм одноліткам, то хтось же мусить казати?" — пишет общественный деятель.

Также Ницой отметила, что этот пост на самом деле о толерантном и ласковом общении с участниками боевых действий.

скриншот

Реакция общества

Мнения комментаторов по поводу поста Ницой разделились.

Одни отмечают, что уже давно не смущаются и делают замечания другим за использование русского языка в публичном пространстве.

Остальные же встали на защиту русскоязычного военного.

Что пишут комментаторы в защиту Ницой:

  • Завжди роблю зауваження друзям військовим, які користуються мовою ворога. Варто розуміти, за що ми боремось. За просто назву земельної території, яка ні мовно, ні культурно не відрізняється від ворожої? Чи таки за Україну, за свою сутність, і усе, що є її складовими?
  • Приємно, що цей воїн вже задумається і почне розмовляти, а не "гаваріть". Адже він мову розуміє.
  • Часто це як горох об стіну . Кажу в своєму підрозділі, сам перевчаюся. Вони не усвідомлюють, що це гидко, і що це злочин проти пам'яті про всіх замордованих. Що моск@льський язык — це фактор загрози національної безпеки. Завтра вони будуть "гаваріть", а післязавтра внуки наші будуть боронити землю в черговій війні з "асвабадітілями". Але я думаю все буде добре, за 6 літ 90% молодих будуть говорити українською.
  • Навіть такі жахливі події не прогнали толерування ворожого. Сумно і трагічно для усієї України.

скриншот

Что пишут комментаторы в защиту военного:

  • І я в шоці від вашого зауваження, як той молодий захисник! Бо знаю багато тих, хто каже "дякую" і виїжджає всіма правдами і неправдами з України, щоб не отримати повістку. А от такі молоді, нехай і не україномовні, захищають землю, дім та майно тих, хто "дякує".
  • Думаю, в такому випадку такі зауваження недоречні. Краще говорити з тими, хто в тилу, а не з травмованими воїнами. Нехай повертаються в україномовне, дружнє середовище.
  • Хлопець воює і перейде на українську, точно перейде, але на це час потрібен. Але о так чмирити хлопчину — то вже занадто!

Напомним, Лариса Ницой подняла скандал из-за украинских спортсменов, которые в Токио разговаривали на русском языке.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here