На черкаській новорічній ялинці у прикрасах-льодяниках містяни раптом розгледіли “око диявола”. І хоч як колись наголошував легендарний психолог Зигмунд Фрейд – “часом сигара – це просто сигара”, у соцмережах зчинився цілий ґвалт через злощасні святкові іграшки. Комусь вони подобаються, бо “відганяють зло нинішнього року”, хтось не бачить в них жодного підтексту, а значна частина завсідників соцмереж просто вхопилась за черговий привід покритикувати міську владу.

Між тим, у коментарі журналістам “Вікка” священики Православної церкви України зазначили, що оскандалені прикраси потрібно було б зняти.

“Це абсолютно протилежна до християнської символіка. Враховуючи, що ми переважно християнська країна і цю релігію сповідує потужний сегмент нашого суспільства, такі речі є неприпустимими, – зокрема зазначив настоятель храму на честь Кирила і Мефодія, священик Андрій Шиманович.

Додамо, “око Фатіми” чи “котяче око” – це амулет від зурочення, розповсюджений у мусульманських народів. Заряджені правильною енергетикою прикраси служать для захисту від негативу і темних сил. Він очищає енергетику будинку, служить, як універсальний захисний механізм. У одній з легенд розповідається про те, що люди Сходу були сильно налякані наслідками першого хрестового походу, який приніс на їх землі сильні руйнування і горе. Достеменно відомо, що у хрестоносців найчастіше були світлі блакитні райдужні оболонки очей. Тому даний амулет є копією очей європейців, від яких жителі сходу захищалися поряд з дияволом, прокльонами, недобрими вчинками людей. Тобто він нібито відзеркалює негатив і таким чином захищає свого власника.

Підтверджень тому, що “ісламські богослови переконані, що він аж ніяк не захищає, а навпаки – шкодить своєму власнику”, як твердять деякі центральні та черкаські ЗМІ, – ми не знайшли. Більше того, “оком диявола” цей амулет майже ніхто не називає.

Додамо, що цього року, як і минулоріч, ялинку на святкові інсталяції місто взяло в оренду. Всього за два роки на це витрачено 2,8 млн. грн.