2020 році близько тисячі лікарень по всій Україні недоотримали фінансування. Зокрема, менше коштів отримали обласні лікарні, а також дитячі та інфекційні заклади. Деякі з лікарень недоотримали 50% фінансування, повідомляє Ua.news.

«Ми зустрілися з Національною службою здоров’я на початку квітня, коли вони вже уклали всі договори. У розрахунках, які вони мені дали, 984 лікарні отримали фінансування менше, ніж в минулому році. З них 332 – на 50% менше, ніж в минулому році», – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі програми «Свобода слова».

Міністр зазначив, що кошти недоотримали близько 215 обласних лікарень, а також дитячих та інфекційних установ. Також Степанов підкреслив, що фінансування цілих напрямків, наприклад, протитуберкульозного або психіатричного, скоротилося на 70-80%.

Раніше повідомлялося, що пандемія коронавірусу показала неефективність системи фінансування інфекційних лікарень за принципом «гроші йдуть за пацієнтом», який передбачала попередня медична реформа.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here